Pierwszy wirtualny?

Mimo, że lista operatorów wirtualnych sieci ruchomych (MVNO), zgłoszonych do rejestru przedsiębiorców telekomunikacyjnych, prowadzonego przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej liczy juz 102 podmioty wciąż nie możemy doczekać się pierwszego, prawdziwego wirtualnego operatora telekomunikacyjnego. Stugębna plotka głosi, że być może pierwszy taką usługę zaoferuje… Carrefour. Podobno koncern planuje stworzenie sieci wirtualnych operatorów w całej Europie Środkowej i Południowej, zaś główne centrum operacyjne ma się mieścić w Holandii.

Cała operacja jest tak tajna, że nie sposób jej na razie sprawdzić nawet w polskim oddziale Carrefoura. Oceniając jednak po rosnących wynikach sprzedaży telefonów komórkowych w sieciach handlowych wydaje się całkiem prawdopodobna. I dobrze!


Jeden komentarz dla “Pierwszy wirtualny?”

  • Bernard napisał:

    Ja bym od siebie dodal wiadomosc z wczoraj o desygnacji nowego Premiera, ktora wskazuje nieuchronnosc, ze panstwowych stolkow pozbawieni zostana lada dzien “sternicy informatyzcji”. Tyle ze 2 lat i paru zmarnowanych karier ludziktorzy smieli myslec inaczej nie da sie wrocic.

Skomentuj