HP ma dyrektora sprzedaży czyli numer 2 ex aequo

Włodzimierz (aka Jacek) Kawecki będzie dyrektorem handlowym HP Polska w dziale rozwiązań dla przedsiębiorstw, czyli de facto bezpośrednim zastępcą prezesa Pawła Czajkowskiego. Decyzja nie jest niespodzianką, nie tylko dlatego, że nowy dyrektor handlowy cieszy się opinią doskonałego sprzedawcy IT. Komu prezes Czajkowski miałby bardziej zaufać? Wystarczy spojrzeć na życiorysy obu panów. Obaj po Politechnice Warszawskiej, obaj zatrudnieni w HP od 1991 r. Prawie równocześnie opuścili firmę niedługo potem jak odszedł z niej prezes Piotr Smólski, by później spotkać się w zarządzie Ster-Projektu. W 2004 r. razem ten zarząd opuścili i wrócili do macierzystej korporacji. Są pewne różnice w CV, ale niewielkie – Paweł Czajkowski nigdy nie pracował w SAP Polska, a Włodzimierz Kawecki w Softbanku.

Początkowo chcieliśmy napisać, że Włodzimierz Kawecki to nowy “numer 2” w HP, ale na szczęście szybko ocknęliśmy się, że tych “numerów 2” przy Szturmowej jest więcej. Urażony mógłby poczuć się Paweł Polok, szef działu drukarek, czyli bez mała połowy biznesu firmy w Polsce. Tak samo zresztą jak szef usług, choć z jego pretensjami poszłoby łatwiej, bo póki co na tym stanowisku jest wakat.


komentarze 2 dla “HP ma dyrektora sprzedaży czyli numer 2 ex aequo”

  • Anonim napisał:

    A ja czekam na słynną jakiś czas temu konwergencje. kiedy wreszcie bede mogl uzyc CD do odczytania programu z wiezy w duzym pokoju, by ten program np. odtworzyl mi … co ja pisze. niech bedzie jedna wtyczka do telewizora i monitora i wreszcie niech telewizory znikna z rynku. same monitory i jeden lub dwa standardy wtyczek.

  • Anonim napisał:

    he he nie moge wpisać swojego imienia 😉
    system nie pozwala
    Ferry rozbrojony (ten komentarz na dole tez moj)

Skomentuj