Roszady w branży ochroniarskiej – nowy szef McAfee

Dowiedzieliśmy się, że nowym dyrektorem McAfee w Polsce zostaje Robert Żelazo, który przenosi się z CheckPoint Software Technologies Poland.

Niestety nie wiemy przy użyciu jakich argumentów nakłoniono Pana Roberta do zmiany pracy (gorszy biurowiec), ale możemy się domyślać, że zapewniono go, iż pracując w McAfee będzie dostawał lepsze oferty pracy. Dla jego poprzedników na tym stanowisku praca w McAfee była odskocznią. Paweł Malak dowodzi dziś w Cisco, a Tomasz Zińko odpowiada za aplikacje w Oracle (plotkuje się, że upominało się o niego HP, które chyba nadal szuka dyrektora sprzedaży). Poza tym klimat wokół Izraela ostatnio nienajlepszy, a pamiętajmy, że siedziba CheckPoint mieści się w Ramat Gan. W tych okolicznościach podróże do centrali to żadna gratka. Lepsza już Kalifornia, byle nie przez Londyn.

Ogólnie w branży ochroniarskiej sporo się dzieje. Ciekawi jesteśmy jak potoczą się losy polskiego oddziału firmy ISS, którą ostatnio przejął szastający gotówką IBM. Znając historię lokalnych odprysków poprzednich przejęć w wykonaniu IBM wydaje nam się, że warto zawczasu zainteresować się wakatem w CheckPoint.


komentarzy 5 dla “Roszady w branży ochroniarskiej – nowy szef McAfee”

 • Ciekawy napisał:

  A z ciekawosci – ktos moze przyblizyc co autor mial na mysli piszac ‘Znając historię lokalnych odprysków poprzednich przejęć w wykonaniu IBM wydaje nam się, że warto zawczasu zainteresować się wakatem w CheckPoint.’?

  Chodzi o to ze IBM ubija swoje lokalne akwizycje i za chwile na rynku pracy znajda sie prominentni dzialacze ISS? 😉

 • Redakcja napisał:

  Chodzi o to, że trudno wskazać przykład akwizycji, w wyniku której do menedżmentu polskiego oddziału IBM trafia (i utrzymuje się dłużej) menedżment polskiego oddziału przejmowanej firmy. Od prehistorycznego Lotusa począwszy, przez Informix i Rational, po PWC. Po prostu przejmowane firmy są liliputami przy IBM, do tego w Polsce zazwyczaj słabo reprezentowane. A contario, W HP Polska nadal pracuje sporo ludzi z wywodzących się z Compaqa, ba szefem regionu jest ex-Compaqowiec.

 • NNN napisał:

  W zarządzie HP Polska również brak byłych pracowników Compaq’a 😉

 • Bywalec napisał:

  A propos ISS polecamy artykuł w amerykańskim CW: http://computerworld.com/action/article.do?command=viewArticleBasic&articleId=9002808 Artykuł jest przyczynkiem do szerszej dyskusji na temat rzetelności firm analizujących rynek IT. Do tego tematu wrócimy na pewno.

 • poinformowany napisał:

  Tak wielu ludzi w Polskim ISS nie ma…. ale zmiany będą proszę obserować…..

Skomentuj