Tytuł roku

Nasi koledzy z wydawnictwa Axel Springer, konkretnie z dziennika “Dziennik” opublikowali dzisiaj na ostatniej stronie news o tym, że Bill Gates z żoną Melindą przekazali pół miliarda dolarów na fundusz walki z AIDS, gruźlicą i malarią. Była to największa dotacja jaką kiedykolwiek otrzymała ta organizacja, której patronuje ONZ. Krótkiej notatce “Dziennik” nadał uroczy tytuł “Pokazówka Billa Gatesa”. Gratulujemy przenikliwości! Wreszcie ktoś przejrzał Gatesa, skąpego monopolistę. Łatwo się domyślić, że na pewno tak zachachmęcił na odpisach podatkowych, iż koniec końców nie darował, ale zarobił na darowiźnie pół miliarda.

W kwestii tytułu nasuwa się jedno skojarzenie – kiedyś duża stołeczna gazeta napisała o włamaniu do podwarszawskiego domu zamożnego biznesmena. Artykuł zatytułowała: “Na biednego nie trafiło”. Trzeba odwagi, żeby nazywać rzeczy po imieniu.


Jeden komentarz dla “Tytuł roku”

  • frank napisał:

    fajnie, ze to zauwazyliscie. ciekawe ile dziennik, ba caly springer do tej pory, w ciagu calej swojej dzialalnosci, cokolwiek przekazal na jakakolwiek dzialalnosc charytatywna…oczywiscie w zywych zlotowkach, a nie jako partner medialny (to chyba nic nie kosztuje..)

Skomentuj