Kolejny zamach na niepodległość Hanslików

Wczoraj po konferencji Asseco usłyszeliśmy, że wreszcie Hanslikowie z Katowic sprzedali rodzinne Laboratorium Oprogramowania. Tym razem jednak nie Spinowi (Grupa Prokom), ale jego konkurentowi Computerlandowi. Od razu sprawdziliśmy u źródła – nieprawda.

Dziennikarze i plotkarze sprzedają firmę Hanslików przynajmniej raz do roku. Bezskutecznie. Dla nas to dobrze, bo ponoć Pani Prezes Hanslikowa jest spowinowacona z naszym redaktorem naczelnym. Konsolidacja konsolidacją, ale nie chcielibyśmy być spowinowaceni z żadną potężną grupą kapitałową. Ani z Prokomem, ani Computerlandem. Za żadne pieniądze.


komentarze 3 dla “Kolejny zamach na niepodległość Hanslików”

 • Geomatyk napisał:

  Pozdrowienia dla wszystkich Hanslików – a zwłaszcza dla Aleksandra – i życzenia spokojnej, rzetelnej i owocnej pracy, bo w środowisku wszyscy wiedzą, że to jkedna z najlepszych profesjonalnie firm geomatycznych – nie tylko w Polsce!

 • arz napisał:

  Też nie jestem specjalistą. O ile pamiętam to e-faktury nie wypaliły bo w rozporządzeniu napisano, że wymagany jest podpis kwalifikowany, czyli taki który wymaga centrum weryfikacyjnego i specjalnego oprogramowania i urządzeń. A to podobno (poza oczywistymi dodatkowymi kosztami) wymagało by “ręcznego podpisywania” przy komputerze, przez uprawnionego pracownika, co wcale by nie przyspieszyło wystawiania faktur przez takiego operatora telefonii komórkowej itp.
  A tego, że aktualnie każdy polak nie ma podpisu, to tego nie wiem. Ale podejrzewam, że nie mogli się dogadać o wspólny standard.

 • Calder napisał:

  Do tego zgodnie z ustawą odbiorca faktury elektronicznej musi wyrazić zgodę na piśmie lub w formie elektronicznej (podpisując ją wówczas swoim podpisem – także kwalifikowanym), że zgadza się na odbiór takich faktur. Dalej się zastanawiacie dlaczego rozwiązanie się nie przyjęło? 😉

Skomentuj