Rocznie wydajemy bez sensu 2 mld. złotych?

W Polsce wciąż niemożliwe jest załatwienie drogą elektroniczną jakiejkolwiek sprawy od początku do końca. Na informatyzację państwa wydajemy ponad 2 mld zł rocznie, ale bez ładu i składu. A w dodatku to czterokrotnie mniej niż średnia w Unii” – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.

Niby nic nowego, w końcu piszemy o tym praktycznie od kilkunastu lat. W połączeniu jednak z informacją o tym, że “kierownictwo Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zwróciło się do Prokomu Software SA o przedłużenie o 3 lata umowy generalnej o zaprojektowanie i wykonanie Kompleksowego Systemu Informatycznego dla ZUS oraz przekazanie do eksploatacji oprogramowania użytkowego“, która także ukazała się dziś, robi to jednak piorunujące wrażenie. I jak tu się dziwić w głosy niedowierzania, kiedy donosimy o sukcesach polskich informatyków?

Wszelki komentarz jest tu chyba zbędny.


Jeden komentarz dla “Rocznie wydajemy bez sensu 2 mld. złotych?”

  • Qli napisał:

    Komentarz jest rzeczywiscie zbyteczny!

    Najsmieszniejsze w tym jest to ze bylo juz kilku takich w administracji, ktorzy mowili wlasnie to co jest napisane w artykule. Tak sie jakos skladalo, ze gdy usilowali dzialac – znikali za dministracji (najczesciej po probie “resocjalizacji” na innym stanowisku) 😉

Skomentuj