Uciekają z informatyki

Nafta Polska przysłała nam wczoraj informację o nominacji na członka zarządu Zakładów Azotowych w Tarnowie. Jest nim Mirosław Grzyb, jeszcze niedawno widziany na stanowisku dyrektora marketingu w Fujitsu Siemens, a poprzednio w Dellu i Compaqu.

Wcześniej z informatyki do paliw przeniósł się Dariusz Dąbski, który przez pięć miesięcy był przewodniczącym rady nadzorczej Orlenu. Ostatnio zrezygnował z tej funkcji by objąć podobną funkcję w TV Puls. Najsłynniejszy judoka polskiej branży IT, jak widać dobrze przyswoił sobie naczelną maksymę tej dyscypliny “ustąp, aby zwyciężyć” i zamienił największy polski koncern na maleńką telewizję w ślad za inwestycją w nią Ruperta Murdocha.

Notabene, na Dariusza Dąbskiego (m.in. American Computers & Games, Netia, Optimus, Fujitsu Siemens) złego słowa nie damy powiedzieć. Na jednej ze swoich konferencji prasowych we wczesnych latach 90. rozdawał dziennikarzom pierwsze w Polsce gameboy’e (tak, tak, prawdziwe gry, a nie notesik i pisak hotelowy, takie były czasy…).

Odlecieć z IT zamierzał także Artur Wiza, były szef marketingu HP Polska, ale zrezygnował z ubiegania się o stanowisko wiceprezesa LOT ds. sprzedaży i marketingu i nadal twardo stąpa po ziemi.

Tyle zmian, w tak krótkim czasie. Halo Panowie może my o czymś nie wiemy?


komentarze 2 dla “Uciekają z informatyki”

  • Dobrze poinformowany napisał:

    No Panowie, a gdzie zmiany w administracji? Tu tez sie sporo dzieje

    Co prawda Dariusz Bogucki znalazł się w Biurze Administracyjno-Finansowym na skutek reorganizacji ale podobno radzi sobie do tego stopnia skutecznie i sprawnie, ze PiSowcy chca go zrobi dyrektorem generalnym wcale niemalego urzedu.

  • zyczliwy napisał:

    A czy były dyrektor marketingu w HP nie podąży za byłym prezesem HP?

Skomentuj