23961-small


komentarze 3 dla “23961-small”

 • ar napisał:

  Tak samo przeskoczyliśmy erę pagerów i prawie od razu przeszliśmy do telefonów komórkowych. Jednak regulacja rynku tj. dopuszczenie tylko ograniczonej liczby operatorów trochę hamuje spadek cen. ;( Ale mam na dzieje, że to się teraz poprawi. Nowy operator i dwóch wirtualnych.

 • <McBart napisał:

  Moje trzy szkockie pensy:

  “Latecomer effect” w polskiej bankowości to dzieje sprzed nastu lat. Z drugiej strony: pewne źródła podają, że czeki w Polsce przestano wydawać z uwagi na fałszerstwa, nie “zacofanie” instrumentu (bo choć możliwość fałszerstwa można uznać za cechę zacofania, true, toć weksle i karty też można fałszować). Z trzeciej strony: ciekawym badań, jak radzą sobie w domyślnie bardziej zacofanym (np.) UK emigranci z Polski przywykli do mBanków et consortes ze Starego Kraju. Z czwartej strony: na (tu słowo z ”e”) eBayu Polakowi wciąż niewesoło, nierówno w porównaniu z Anglosasem.

 • Jakub Chabik napisał:

  @McBart: A ci Szkoci tylko o swoich portfelach, czekach i kartach…

  Zajrzałem na strony paru brytyjskich banków “tradycyjnych” (NetWest, Barclay”s i oczywiście Royal Bank of Scotland) i widzę, że opłaty za prowadzenie konta są i to niemałe, nawet rzędu 10 funtów. Ani w Highlands, ani w Lowlands nie udało mi się znaleźć tak korzystnych kont jakie oferuje parę naszych banków elektronicznych w całej Polsce – włączając w to Mysłowice. No i każda pozycja “Account Charges” podaje takie pozycje jak “stopping a cheque” albo “same day money transfer” (to ostatnie: 20 funtów…). U nas każdy przelew jest same day albo next day, a stopping a cheque nie występuje, bo i po co.

  Nawiasem mówiąc, niektóre banki mają strony po polsku i podają obsługę oraz wszystkie druki po polsku jako zaletę… widać, że nasi znani są nie tylko z podrabiania czeków.

Skomentuj