Uzależnienie od insuliny?

Jeśli dziś piątek to znów możemy liczyć na ciekawe newsy z obozu Grupy Kapitałowej Prokom. Po ubiegłotygodniowej informacji fuzji Softbanku z Asseco tym razem “Puls biznesu” napisał o planowanym przejęciu Spin S.A. przez ABG Ster-Projekt. Sądząc po reakcji pracowników biur prasowych obu spółek w tej plotce jest ziarno prawdy.

Im dłużej zastanawiamy się w redakcji nad porządkami robionymi przez Ryszarda Krauzego, tym bardziej jasne staje się dla nas, że cel tych działań może być tylko jeden: sprzedaż udziałów w Prokomie, komuś z zagranicznych integratorów.

Sytuacja ku temu wydaje się wymarzona. Od wielu lat grupa Prokom Software nie miała tak dużej przewagi nad konkurentami jak dziś. Jedynym problemem, który mógłby stać na przeszkodzie ewentualnej transakcji jest nieostry podział kompetencji w Grupie Kapitałowej Prokom. Jednak po dokonaniu porządków wewnątrz grupy Prokom staje się na łakomym kąskiem dla każdego, kto chciałby zarobić na rynku zamówień publicznych zasilanym pieniędzmi z UE. (Inna sprawa, że nowy inwestor będzie musiał zmierzyć się z “paradoksem Ryszarda” sformułowanym przez nas już jakiś czas temu tj. osiągnąć sukces, ze spółką, której głównym czynnikiem sukcesu jest jej ex-właściciel.)

Ciekawe tylko dlaczego nie chce na zamówieniach publicznych zarabiać już Pan Ryszard? Niesprzyjający klimat publiczny? A może mamy do czynienia ze swoisty uzależnieniem od insuliny? Bycie pionierem biotechnologii ze spółką Bioton jest na pewno ciekawsze, niźli rola wiecznego “chłopca do bicia” z projektami realizowanymi przez Prokom.

W zapał developerski i “Miasteczko Wilanów” sami za bardzo nie wierzymy. To nawet cięższy kawałek chleba niż sponsorowanie klubów sportowych.

Wydarzenia ostatnich tygodni uczą nas pokory. Aż strach pomyśleć co Państwo o nas pomyślą, gdy przeczytają artykuł-analizę grupy Prokom, zamieszczoną w kolejnej edycji Computerworld TOP 200, który ukaże się 2 czerwca. Cóż długi cykl wydawniczy płata czasem różne figle.


komentarze 2 dla “Uzależnienie od insuliny?”

Skomentuj