Nowy szef aplikacji w Oracle. Pech McAfee

Andrzej Dopierała obiecał, że nie będzie ciągnąć za sobą pracowników HP, ale nie było mowy o byłych pracownikach HP. Właśnie podano oficjalnie, że nowym szefem sprzedaży aplikacji biznesowych w Oracle Polska i krajach bałtyckich został jego dawny współpracownik Tomasz Zińko.

Niegdyś dyrektor handlowy w HP i SAP, ostatnio kierował polskim oddziałem McAfee. Z tej ostatniej firmy odszedł zaledwie po półtora roku. Posada, którą obejmuje należy naszym zdaniem do najtrudniejszych na rynku IT. “Pewnie przeprowadzi kolejną gruntowaną restrukturyzację 🙂” – zasugerował SMS-em życzliwy przyjaciel naszego bloga. Nie wiedzieliśmy, że prawdziwym spécialité nowego dyrektora są reorganizacje działów sprzedaży.

Zacna firma McAfee radzi sobie z wirusami i hakerami, ale jakoś nie ma szczęścia do ludzi. Wygląda to trochę tak, że przychodzący do polskiego oddziału menedżerowie traktują ją jak gabinet odnowy biologicznej, trampolinę do lepszej kariery. Tak było z Pawłem Malakiem, który porzucił kierowanie McAfee dla teoretycznie niższej rangą pozycji w Cisco (dopiero od marca br. jest dyrektorem generalnym). Podobnie teraz z Tomaszem Zińko. Dobra rada dla działu HR w McAfee – nigdy więcej nikogo z przeszłością w HP. Na bank ucieknie!


komentarze 2 dla “Nowy szef aplikacji w Oracle. Pech McAfee”

Skomentuj