Déjà vu – Rzeczpospolita Płatników

Jedno ministerstwo odrzuca wnioski o dofinansowanie z europejskich funduszy strukturalnych wypełnione za pomocą programu stworzonego na zlecenie innego ministerstwa – pisze dzisiejsza Rzeczpospolita. Felerny program to generator wniosków będący częścią tzw. SIMIK wykonanego przez Comarch.

Widząc jak przedsiębiorcy znowu tracą czas i pieniądze trudno nie nawiązać do Płatnika ZUS albo Systemu Informacji Oświatowej. Polskie ministerstwa piszą oprogramowanie (wydając miliony złotych na jego przygotowanie i utrzymanie) podczas gdy powinny opublikować standard wymiany danych, z którym firmy software’owe wiedziałyby już co zrobić. Jeden z takich systemów ministerstwo mogłoby potem kupić i udostępnić za darmo, tak jak rok w rok jakaś gazeta kupuje program do wypełniania indywidualnych PIT-ów.

System wspierający wypełnianie wniosków o fundusze strukturalne działa jedynie na jednej platformie – kto zgadnie jakiej? Nagrodą dla pierwszego, który zgadnie, jest darmowa kopia systemu ze stron Ministerstwa Finansów. Uwaga! Nie używać!


Jeden komentarz dla “Déjà vu – Rzeczpospolita Płatników”

  • kristo napisał:

    Generator wniosków to cytuję za Rzeczpospolitą “- To pomysł polskich urzędników, bo Komisja Europejska nie wymaga tworzenia tak skomplikowanego programu – mówi Monika Niewinowska, rzeczniczka Ministerstwa Rozwoju Regionalnego”
    Kto i po co wymysla takie cuda ?
    Kto i po co za to zapłacił ?

Skomentuj