Wiatr zmian

Na występie Craiga Barretta nie zameldowali się licznie wielcy prezesi polskiej IT, ale na szczęście godnie reprezentował ich prezes wszystkich prezesów – niezawodny Wacław Iszkowski (przy okazji chciał zobaczyć jak wypadł na multimedialnym klipie odtwarzanym podczas prezentacji szefa rady nadzorczej Intela – bez zarzutu, Panie Prezesie!).

Z ciekawszych postaci w kuluarach spotkaliśmy Szymona Słupika, który jeszcze do niedawna występował na naszych łamach jako wiceprezes i technologiczny guru CDN Comarch, ale kilka miesięcy temu – co niestety uszło naszej uwadze – rozstał się z Profesorem i przeprowadził się do mniejszej spółki Wind Telecom. Odszedł z CDN, który zakładał 15 lat temu z przyjaciółmi. Najwyraźniej jemu i części starej ekipy trudno było odnaleźć się w Comarchu po inkorporacji CDN. W Wind Telecom nominalnie robi to samo co w poprzedniej firmie, ale sprawia mu to dużo więcej frajdy. Tym bardziej, że nie musi codziennie dojeżdżać do Bielska Białej, bo dział rozwoju, którym kieruje w randze członka zarządu i CTO przeniósł do Krakowa. A przy okazji, o tym co teraz zaprząta głowę Szymona Słupika, można poczytać w blogu headworx.

Bezsprzecznie Wind Telecom to jedna najbardziej niedocenianych marek rodzimej teleinformatyki, przynajmniej w mediach. Od lat mają silną pozycję w Erze, a z pomocą udziałowca Intel Capital odnoszą sukcesy zagranicą. Wśród udziałowców prawie same anglojęzyczne nazwy. Jeszcze o nich napiszemy.


Skomentuj