There is no business like IT business

Dwadzieścia cztery tysiące brutto miesięcznie zarabia średnio polski prezes. Jeśli jest szefem w firmie z kapitałem zagranicznym, otrzymuje o osiem tysięcy więcej. A jeżeli firma ta mieści się w Warszawie, jego zarobki wynoszą dwa razy więcej – ponad czterdzieści pięć tysięcy. Najlepiej, oprócz prezesów, zarabiają członkowie zarządu, którzy pełnią też funkcje dyrektorów marketingu (21 tys.), dyrektorzy oddziałów (ok. 20 tys.), sprzedaży (17,7 tys.) i dyrektorzy finansowi (17,7 tys.). To dane z najnowszego raportu o wynagrodzeniach firmy Sedlak&Sedlak” – pisze w dodatku “Moja Kariera” dzisiejsza Rzeczpospolita.

Jak wynika z naszych informacji najlepsi prezesi polskich oddziałów zagranicznych koncernów zarabiają nawet do 100 tys. złotych miesięcznie, a to i tak nic w porównaniu chociażby z szefami i dyrektorami największych giełdowych spółek IT, czy telekomów.

Wygląda więc na to, że branża IT choć wymagająca (znajomy prezes zwykł mówić, że różnica pomiędzy kierowaniem firmą z sektora IT, a kierowaniem spółką z każdego innego sektora polega przede wszystkim na tempie, znacznie szybszym w przypadku teleinformatyki) wciąż jednak pozostaje również hojna. Nie ma to jak zacząć dzień od dobrych wiadomości.


Skomentuj