Czajkowski vs. Fabiszewski, Kozłowski, Kwiatkowski

Oto nieoficjalna lista kandydatów zewnętrznych na przyszłego prezesa HP Polska: Fabiszewski, Kozłowski, Kwiatkowski.

Fabiszewski to oczywiście ten sam Fabiszewski, który kieruje IBM Polska. Po co chodzi na spotkania z Janem Zadakiem, szefem HP w naszym regionie Europy? Bóg raczy wiedzieć, czy chce w ten sposób załatwić sobie podwyżkę w IBM czy naprawdę marzy mu się przeprowadzka. Według nas Fabiszewski nie zdecyduje się na taki krok.

Kozłowski, kiedyś Computerland, potem SAP a ostatnio wspólny biznes doradczy z Andrzejem Widerszpilem. Miły, dobrze zorganizowany, doświadczony, do tego chyba kompromisowy. Ma wszystkie cechy potrzebne na tym stanowisku, ale… z SAP nie odchodził w glorii chwały. Ustąpił miejsca Grzegorzowi Rogalińskiemu, który przyszedł z Oracle, czyli z najbliższej konkurencji. Grzegorzowi Kozłowskiemu dajemy największe szanse w tym gronie.

Kwiatkowski to urodzony konsultant. Deloitte, PricewaterhouseCoopers, IBM Consulting Services – chyba wymieniliśmy wszystkie firmy, w których zarządzał i doradzał. Od niedawna kieruje AT Kearney w Polsce. Główny zarzut w kontekście pracy w HP – brak doświadczenia w sprzedaży czystej IT, a trzeba pamiętać, że prezes HP to w 90% szef działu sprzedaży do przedsiębiorstw, oberhandlowiec, a do tego kierownik prawie stuosobowego działu sprzedawców.

Krótko – naszym zdaniem rosną szanse Pawła Czajkowskiego, obecnego p.o. na przejęcie sterów po Andrzeju Dopierale. Jeśli nie mamy racji, pójdziemy do Canossy.


komentarze 3 dla “Czajkowski vs. Fabiszewski, Kozłowski, Kwiatkowski”

 • Redakcja napisał:

  Wystarczyło, że wpis na bloga powisiał kilka godzin a już odebraliśmy kilka nasyconych emocjami telefonów. A to, że skrzywdziliśmy Grzegorza Kozłowskiego, który w SAP Polska miał sukcesy, o których milczymy, a to że komuś w karierze pomagała rodzina… innym zaś siły nadprzyrodzone. Jeszcze trochę i na ten temat wydamy książkę.

 • Zenon napisał:

  Zdecydowanie najciekawszym merytorycznie i najbardziej wartosciowym kandydatem jest Grzegorz Kozlowski. A jak bedzie zto obaczymy – na uklady nie ma rady 😉

  A co do ‘odejscia’ to nie przypadkiem jedna z legend Branzy mowi ze z prawdziwa klasa potrafilo rozstac sie ze stolkiem dwoch ludzi: Grzegorz Kozłowski odchodzac z SAP i Dariusz Bogucki wyrzucony z MSWiA. I goraco wierze ze obydwaj wypłyna bo na to zasluguja.

 • Power napisał:

  No i już się wyjaśniło 😉 Najlepszy wybór z możliwych. Gratulacje!

Skomentuj