Era nadal nie płaci kontrahentom

Skarżą się nam znajomi z branży IT, że Polska Telefonia Cyfrowa w dalszym ciągu nie płaci faktur. Warszawski dostawca usług Premium SMS od dwóch miesięcy ma kłopoty z odzyskaniem kilkudziesięciu tysięcy złotych. Istnienie zatoru płatniczego potwierdzają inni dostawcy. “Problem istnieje, ale operator apeluje a cierpliwość” – zapewnia jeden z nich.

Z Ery odeszły osoby uprawnione do realizacji przelewów na kwoty powyżej 25 tys. zł. “Część z nich pozostawiła oświadczenia, w których stwierdzają, że zrezygnowały z pracy pod wpływem działań byłego zarządu firmy. W ten sposób poprzednie władze spółki zamierzały zakłócić funkcjonowanie operatora” – mówi Witold Pasek, rzecznik PTC i dodaje, że działalność operacyjna firmy jest niezagrożona. Bieżące płatności, w tym wynagrodzenia pracowników i opłaty za dzierżawę łącz spółka reguluje przy wsparciu Deutsche Telekom (miesięczne wydatki PTC sięgają 400 mln zł ). “Deutsche Telekom będzie utrzymywał firmę, uznając ją za swoją własną tak długo jak to będzie możliwe” – zaznacza Pasek, pytany czy ostatnio, podobnie jak w styczniu, pensje pracownikom PTC wypłacił DT.

Świat się kończy, Niemcy nie płacą faktur w terminie… Polska Telefonia Cyfrowa – chociaż od niepamiętnych czasów uwikłana w spory własnościowe – udanie podtrzymywała status największego operatora komórkowego w naszym kraju. Nawet wyraźne zaostrzenie konfliktu na początku ubiegłego roku, wydawało się mieć charakter przejściowy, znacznie bardziej angażujący zarządy “zwaśnionych” stron i media, niż odbiorców usług sieci Era. Teraz problemy w PTC przerodziły się w coś, co może zachwiać pozycją operatora. “Zatory płatnicze” w kontaktach z partnerami muszą przełożyć się na spadek jakość usług sieci. Natomiast sami pracownicy Ery raczej nie muszą obawiać się o swoje pobory. Odwiedzając korporacyjny serwis Deutsche Telekom widzimy, że Polska i PTC nadal widnieją na mapce wpływów niemieckiego giganta.


Skomentuj