Coż za zbieg okoliczności

Warszawska ulica już huczy od plotek – prezes Betacom Mirosław Załęski zarobił 1,1 mln złotych sprzedając 34 tys. akcji spółki. Jego kolega z pracy Robert Fręchowicz, członek zarządu Betacom sprzedał 30 tys. akcji ze swojej puli.

Nieprzychylni wskazują na dziwną koincydencję pomiędzy faktem sprzedaży akcji przez członków zarządu, a upublicznieniem dzień pozniej informacji o zerwaniu przez IBM umowy partnerskiej z Betacomem. Produkty IBM składają się na mniej więcej 15% rocznego przychodu Betacomu.

Nie do końca rozumiemy o co tyle hałasu. W końcu obaj panowie wciąż pozostają znaczącymi akcjonariuszami. Robert Fręchowicz ma ponad 242 tys. akcji Betacomu, stanowiących prawie 12% udziałów , a Mirosław Załęski ma 204 tys. papierów spółki, czyli nieco ponad 10% kapitału. A że po upublicznieniu konfliktu z IBM kurs Betacomu spadł o 2,5%? No cóż nikt nie lubi dokładać do interesu.


Jeden komentarz dla “Coż za zbieg okoliczności”

 • NoMad napisał:

  W tytule macie coś o managerach…
  Panowie Szanowni, Redaktorzy..
  Rynek IT, jakość firm których reklamy publikujecie i na garnuszku których jesteście zależy od gry rynkowej. Czyli od efektywności wykorzystania kapitału ludzkiego i finansowego.
  Jeżeli mamy w wyścigu dwie firmy, nazwijmy je X i Y. Jedna żyje z naciągania Vendora na 1,5mln USD a druga z umiejętności potencjału LUDZI… To która z tych firm będzie miała większe szanse na monopolizację (albo duopolizację) rynku???

  Niestety ta pierwsza. I należy z tym walczyć. W imię własne i 3/4 Rzeczypospolitej.

Skomentuj