Prezes czeka na oferty

Sławomir Chłoń pożegnał się z Computerlandem – rada nadzorcza odwołała go z funkcji wiceprezesa. Chłoń to człowiek legenda, weteran branży, a do tego mistrz Polski w rajdach samochodów terenowych. W CL-u od dziesięciu lat, wcześniej w CSBI. O tym, że z Computerlandu odejdzie mówiono już wówczas, gdy przestał pełnić funkcję prezesa spółki. W zarządzie zwolnił miejsce dla Dariusza Chwiejczaka.

Po dwudziestu latach w informatyce Sławomir Chłoń pracować nie musi. W podwarszawskiej Wesołej czeka na niego bezpieczny azyl w aquaparku, który kilka lat temu wybudował. Nie byliśmy, ale podobno woda czysta, milionerzy z Anina przychodzą, interes się kręci.

Gdyby jednak zechciał wrócić do IT to na oferty nie powinien długo czekać . Tyle, że CL jest jedną z tych spółek, które jeszcze wydają ciężkie pieniądze na zakaz konkurencji. Jak wieść niesie Krzysztof Rutte, drugi niedawno odwołany wiceprezes Computerlandu, inwestuje w alternatywne źródła energii – wiatraki. Wybór rozsądny zważywszy, że w Computerlandzie Rutte nadzorował sprzedaż do sektora energetycznego. Obu Panom życzymy powodzenia!


komentarze 3 dla “Prezes czeka na oferty”

 • JSN napisał:

  Jezeli wzorcem jest BCS, to dlaczego? Szefostwo tej organizacji jest tak samo wiekowe jak w PTI i w kazdej innej.

 • PWF napisał:

  @JSN

  Mysle, ze problem wieku jest drugorzedny. To organizacja ma byc “mloda”, czyli ekspansywna, wiedzaca po co jest i dzialajaca w czyims imieniu. Problem wiec nie lezy w wieku czlonkow wladz i bardzo zle byloby tylko do wieku go sprowadzac. W BCS Zarzad jest czyms w rodzaju Rady Nadzorczej, a etatowi pracownicy BCS realizuja rozne inicjatywy dla dobra czlonkow i spoleczenstwa. Tak powinno byc tez tu.

 • Jakub Chabik napisał:

  Wiek nie jest problemem, problemem jest oderwanie od rzeczywistości, gasnąca działalność oraz koncentrancja na sprawach administracyjno-personalnych (i trochę na nauce) zamiast na szeroko rozumianej informatyce, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. dobra publicznego. Co tu dużo gadać – wystarczy spojrzeć na to co robi i co dostarcza rynkowi BCS (standardy, skills framework, itd.). Żadnej z tych rzeczy nie dostarcza PTI.

  Resztę dyskusji proponuję przenieść na maila lub wiki.

Skomentuj