Woźny wraca do biznesu

Nie jest to odejście zaskakujące jak swego czasu Ryśka z „Klanu”, ale OK: Piotr Woźny, wiceminister cyfryzacji, odchodzi z resortu. Tym razem na dobre. Bo Woźny zapowiadał odejście już kilka razy, ale jak dotąd za każdym razem termin wyprowadzki z Królewskiej przesuwał. Teraz ponoć już na serio znika z MC od początku kwietnia. Wraca do swojego biznesu, czyli kancelarii Woźny i Partnerzy.

Jego odejście to duża strata dla minister Anny Streżyńskiej przynajmniej z trzech powodów.

Pierwszy: Woźny to zaufany człowiek Streżyńskiej. Znają się dobrze przynajmniej od czasów pracy w Ministerstwie Łączności w rządzie prof. Jerzego Buzka. Woźny był wtedy wiceministrem łączności, a Streżyńska doradcą ministra. Później łączyła ich wspólnota celów: Streżyńska jako prezes UKE walczyła z monopolem Telekomunikacji Polskiej, a kancelaria Woźnego pracowała dla konkurentów Tepsy.

Drugi: Woźny jest fachowcem. Prawników znających się na telekomunikacji w podobnym stopniu jest raptem kilku, przy czym liczba to dąży do zera, gdy zaczynają się rozważania, kto z nich chciałby pracować w jakimkolwiek ministerstwie.

Trzeci: Woźny może nie zaharowywał się na śmierć (to nie byłoby stwierdzenie w stylu Bywalca), ale był najsolidniej pracującym wiceministrem u Streżyńskiej. Dwie duże rzeczy, za które się zabrał (choć na pewno nie skończył): na nowo ustawił Program Operacyjny Polska Cyfrowa i ruszył sprawę światłowodowego internetu dla szkół.

Poza kwestiami merytorycznymi Woźny wnosił także na Królewską nieco kolorytu. Jako wiceminister był, jak to powiedzieć, może tak: mało wypomadowany. Stylem daleki od księcia Karola dorobił się korytarzowego przezwiska Kudłaty. Bywalec nie wie, czy w ministerstwie będzie jakaś pożegnalna impreza, ale gdyby, to mógłby na niej zabrzmieć ten kawałek. Nie ze względu na wers: „Twoja generacja – przekleństwo fryzjerów”, ale przez sympatię odchodzącego ministra dla Grabarza i spółki:


komentarzy 12 dla “Woźny wraca do biznesu”

 • Yaa Coos napisał:

  No zaslugi Kudlatego sa wieksze: pomogł AS uwolnic MC od kilku gosci gotowych do wielkich wyzwan. I to że eGov ruszyl z kopyta to NAJWIEKSZA zasługa PW.

  • Brzdonc napisał:

   Teraz już w MC nie ma gości gotowych do wielkich wyzwań? Przecież się chwalą osiągnięciami (których nie ma) i projektami w stylu dowodu w komórce czy appstora-itunes dla urzędników.

   Pierwsza wtopa, pardon, wdrożenie, bodaj 11 maja. Jakaś rocznica ponoć, czy cuś.

 • Ayvar napisał:

  @Brzdonc: no właśnie albo jestem głupkiem, albo mam wrażenie że większość projektów, którymi MC + COI + NASK się TERAZ chwali opracowali zbrodniarze z Waffen CPI …

 • Nostalgia napisał:

  Potwierdzam, że tęsknota za Waffen CPI albo inaczej krater kompetencyjny w MC jest olbrzymi. Deficyt jest widoczny gołym okiem, chociażby w desperackich poczynaniach MC w sprawach rekrutacyjnych. Ziemia się osunęła i teraz brak jest podparcia, nie ma na kogo się wdrapać i ujeżdżać – bo COI to raczej tylko mielarka bodyleasingu będzie.
  Co do projektów to rzeczywiście jakieś deja vu jest.

  • Marocco napisał:

   To prawda, Waffen CPI potrafiło samo napisać PRZYZWOITE studium wykonalności i pociągnąć od początku do końca projekt z tym związany. Obie sprawy wykraczają intelektualnie poza COI a może nawet NASK. No ale jakby ludki z COI złożyli nawet takie studium to by się okazało że to studium o niczym 🙂

Skomentuj